About us

select your language:

Serwis AHICE stworzyliśmy z myslą o tych, którzy chcieliby mieć ułatwiony dostęp do informacji o wydarzeniach z dziedziny historii sztuki w czterech krajach Europy Środkowej: w Czechach, na Węgrzech, w Polsce i Słowacji.

Nie chodzi nam jednak o bezpośrednie przekazywanie obszernych informacji, chcemy raczej wskazywać drogę do ich źródeł, to znaczy do instytucji organizujących te wydarzenia.

Instytucje zajmujące się działalnością: muzealną, edukacyjną, naukową lub koordynującą, po zarejestrowaniu się mają możliwość bezpośredniego wpisania do serwisu informacji o własnej działalności. Oznacza to, że pojawiające się na stronach AHICE wiadomości pochodzą z pierwszej ręki i mogą być na bieżąco aktualizowane.

Partnerzy AHICE, instytucje dobrze znające środowisko historyków sztuki we własnym kraju, rejestrują instytucje i utrzymują z nimi stały kontakt. Każdy z partnerów deleguje administratora odpowiedzialnego za kontrolę nad przepływem informacji z własnego kraju.
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, jako twórca serwisu czuwa nad jego całokształtem, a także nadzoruje przepływ informacji z Polski. Administratorem serwisu jest Magdalena Łanuszka. Wszelkie uwagi Państwa, także słowa krytyki są mile widziane. Zachęcamy do przesyłania Państwa uwag bezpośrednio do administratora, używając formularza kontaktowego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, proponujemy w serwisie dodatkowe usługi dostępne w menu na głównej stronie. Zachęcamy do korzystania z subskrypcji- dzięki niej każdy może otrzymywać najświeższe wiadomości do własnej skrzynki e-mailowej. 

Życzymy udanej wędrówki wśród zasobów informacji, przydatnych zarówno dla specjalistów jak i miłośników sztuki dawnej i współczesnej!